UŚ - NSA II

Forum studentów, którzy w roku 2013 chcą uzyskać magistra ;)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Pytania, wątpliwości - iwanheppy@gmail.com

#121 2012-02-03 20:27:24

 Karolina Pobiedzińska

Magister!

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 221
Punktów :   

Re: termin egzaminu

Tragedia...

Offline

 

#122 2012-02-03 20:28:34

Remol85

Gimnazjum

Zarejestrowany: 2012-01-31
Posty: 20
Punktów :   

Re: termin egzaminu

To wcale nie było łatwe!

Offline

 

#123 2012-02-03 20:38:47

ania8998

Magister!

Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 287
Punktów :   

Re: termin egzaminu

pytania miałam podobne jak Klaudia ale jeszcze pamietam czego nie udziela sie w polsce: azylu, statusu uchodzcy, ochrony humanitarnej i pobytu tolerowanego, gdzie mozna sie poszukiwać prawa do azylu: PDPCZ, konwencja genewska i jeszcze cos tam, ja zaznaczylam ze deklaracja, jezyk skargi do ETPC zaznaczylam, ze jezyk strony ETPC (coś takiego), no i większość z tego co klaudia pisała, dokumenty ludzkiego wymiaru zaznaczylam ONZ ale to był strzał i juz wiem ze zły ;/ aha a protokołu 14 mialam 3 pytania, chodzi o dopuszczalność skargi ze sedzia jeden moze odrzucic, drugie było że można wnieść skargę do ECTS na opieszałość przed zakończeniem postepowania w kraju, jeżeli sie złożyło w kraju skargę na organ (coś takiego), i ze protokół 14 wprowadził możliwość uczestniczenia w postępowaniu Wysokiego Komisarza RE ds. człowieka, i jeszcze w EKPC sa uregulowane prawa jakiej grupy: pamietam ze sie zastanawialm czy prawa osob starszych czy prawo do dobrej administracji ale kurcze mi sie wydawało ze oba te prawa sa w Karcie Praw Podstawowych no i zaznaczylam dobra administracje ale nie mam pojęcia czy to jest dobrze

Ostatnio edytowany przez ania8998 (2012-02-03 20:39:09)

Offline

 

#124 2012-02-03 20:46:25

 Kasiac

Student

Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 145
Punktów :   

Re: termin egzaminu

Prawo ubiegać się o azyl w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka
Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w języku strony strony Konwencji

A i w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i jej protokołach dodatkowych jest zakaz zbiorowego wydalania cudzoziemców (więc ani nie osoby starsze, ani nie dobra administracja)

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...

Ostatnio edytowany przez Kasiac (2012-02-03 21:00:36)

Offline

 

#125 2012-02-03 21:31:01

ania8998

Magister!

Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 287
Punktów :   

Re: termin egzaminu

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...  tak faktycznie też było ale nie była to konwencja? bo ja  ja zaznaczyłam w odpowiedzi, ze to dokument regionalny o charakterze szczególnym ten szczególny charakter mnie przekonał ale też nie jestem przekonana czy to dobrze, znając życie pewnie nie   a ktoś z was pamięta jedno było coś o moralności czy o czymś takim, trzeba było zaznaczyć kto wyznawał taki pogląd, bo ni żyda ni greka to wiedziałam, że św Paweł a te drugie, którego treści pytania dobrze nie pamiętam to strzeliłam ze Immanuel Kant

Offline

 

#126 2012-02-03 21:51:20

 klaudia

Doktor rechabilitowany

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 766
Punktów :   

Re: termin egzaminu

ania8998 napisał:

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...  tak faktycznie też było ale nie była to konwencja? bo ja  ja zaznaczyłam w odpowiedzi, ze to dokument regionalny o charakterze szczególnym ten szczególny charakter mnie przekonał ale też nie jestem przekonana czy to dobrze, znając życie pewnie nie   a ktoś z was pamięta jedno było coś o moralności czy o czymś takim, trzeba było zaznaczyć kto wyznawał taki pogląd, bo ni żyda ni greka to wiedziałam, że św Paweł a te drugie, którego treści pytania dobrze nie pamiętam to strzeliłam ze Immanuel Kant

I chyba tam wlasnie mial byc Kant Ja zle zaznaczylam niestety....

Offline

 

#127 2012-02-03 22:00:48

Dusiek

Doktor rechabilitowany

Zarejestrowany: 2011-11-20
Posty: 539
Punktów :   

Re: termin egzaminu

ania8998 napisał:

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...  tak faktycznie też było ale nie była to konwencja? bo ja  ja zaznaczyłam w odpowiedzi, ze to dokument regionalny o charakterze szczególnym ten szczególny charakter mnie przekonał ale też nie jestem przekonana czy to dobrze, znając życie pewnie nie   a ktoś z was pamięta jedno było coś o moralności czy o czymś takim, trzeba było zaznaczyć kto wyznawał taki pogląd, bo ni żyda ni greka to wiedziałam, że św Paweł a te drugie, którego treści pytania dobrze nie pamiętam to strzeliłam ze Immanuel Kant

Tak tutaj miał być Kant

Offline

 

#128 2012-02-03 22:02:08

Dusiek

Doktor rechabilitowany

Zarejestrowany: 2011-11-20
Posty: 539
Punktów :   

Re: termin egzaminu

Kasiac napisał:

Prawo ubiegać się o azyl w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka
Skarga do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w języku strony strony Konwencji

A i w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i jej protokołach dodatkowych jest zakaz zbiorowego wydalania cudzoziemców (więc ani nie osoby starsze, ani nie dobra administracja)

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...

Tak zakaz zbiorowego wydalania cudzoziemców, co do tego ostatniego pytania dot. Konwencji zakazującej dyskryminacji też dałam taką odpowiedź..

Offline

 

#129 2012-02-03 22:14:36

ania8998

Magister!

Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 287
Punktów :   

Re: termin egzaminu

słuchajcie a ten pokój w wiedniu i ta konferencja warszawska to co zaznaczyliście, klaudia pisała ze prawa religijne ja też tak zaznaczylam a o tym czego Polska nie udziela zaznaczyłam ze ochrona humanitarna ale tam cos mi sie wydaje, ze chodzilo o azyl bo ona na wykładach mowila, ze Polska praktycznie wcale nie udziela azylów sama nie wiem ...

Ostatnio edytowany przez ania8998 (2012-02-03 22:17:30)

Offline

 

#130 2012-02-03 22:15:12

SalakOriginal

Liceum

Zarejestrowany: 2012-01-15
Posty: 79
Punktów :   

Re: termin egzaminu

klaudia napisał:

To co zapisalam na szybko po powrocie GRUPA ZIELONA

1.    Ius cogens – ludbojstwo, niewolnictwo, dysk, rasowa
2.    Prawa     II gen – prawo do zabezpieczenia społecznego
3.    Cytat – Sw Paweł
4.    1503 – nieujawniania tożsamości autora
5.    Dyskr kobiet – regionalna szczegolna
6.    PDPCZ To akt – niewiążący
7.    Europejska Karta społeczna ---- to jest dokument rady europy
8.    Def praw człowieka – nie ma uzasadnienia
9.    Żrodła praw czł jest godność osobowa
10.    Konfederacja warszawska – prawa religijne
11.    Coś tam – Immanuel Kant
12.    Prot 14 – możliwość jednoosobowego odrzucenia skargi
13.    Zwykla izba to – 7 sedziow
14.    Pro 14 - jakiś♦ komisarz moze tez brac udział....( coś o skardze)
15.    Prawa uchodźców gdzie? Konwencja genewska
16.    Komisarz ds. wolnych mediów – OBWE
17.    Czego pl nie daja – ochrona humanitarna
18. ekpcz???? jezyk skargi ??
19. Co zawiera sie w PDPCZ?? ja dalam ze zakaz wydalania czy zawracania uchodzcow...nie pamietam dokladnie....
20. Cos u ludzkim wymiarze....----OBWE


Mniej wiecej cos takiego pamietam...

To grupa zielona miala takie łatwe pytania o_O???

Offline

 

#131 2012-02-03 22:20:50

deadboy

Magister!

Zarejestrowany: 2011-11-29
Posty: 252
Punktów :   

Re: termin egzaminu

"Azyl i status uchodźcy – teraz związane jest to ze sobą, dla większości państw status uchodźcy = azyl, w Polsce – nasza Konstytucja wyraźnie oddziela azyl od statusu uchodźcy. W Polsce praktycznie nie udziela się azylu, (ale np. tłumaczom, którzy pomagali Polakom w Iraku udzielono azylu i można ich było otoczyć opieką)"

Offline

 

#132 2012-02-03 22:28:20

 klaudia

Doktor rechabilitowany

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 766
Punktów :   

Re: termin egzaminu

ania8998 napisał:

słuchajcie a ten pokój w wiedniu i ta konferencja warszawska to co zaznaczyliście, klaudia pisała ze prawa religijne ja też tak zaznaczylam a o tym czego Polska nie udziela zaznaczyłam ze ochrona humanitarna ale tam cos mi sie wydaje, ze chodzilo o azyl bo ona na wykładach mowila, ze Polska praktycznie wcale nie udziela azylów sama nie wiem ...

Racja, PL wcale prawie wcale  azylu nie udziela, ale o ochronie humanitarnej to wogole nic nie bylo wspominane, dlatego metodą elimiancji zaznaczylam wlasnie to, nie mam pojecia czy dobrze...

Ostatnio edytowany przez klaudia (2012-02-03 22:29:03)

Offline

 

#133 2012-02-03 22:39:21

Gola76

Liceum

Zarejestrowany: 2011-11-28
Posty: 79
Punktów :   

Re: termin egzaminu

Ja z kolei uważam, że test (zielony) nie był trudny. Co do azylu i ochrony humanitarnej to miała być ochrona, bo azylu jednak w niektórych sytuacjach się udziela

Offline

 

#134 2012-02-03 22:39:37

annak

Gimnazjum

Zarejestrowany: 2011-10-17
Posty: 28
Punktów :   

Re: termin egzaminu

coś znalazłam o ochronie humanitarnej - to ochrona Polskiego Czerwonego Krzyża  i chyba Polska nadaje?

Offline

 

#135 2012-02-03 23:05:59

 Kasiac

Student

Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 145
Punktów :   

Re: termin egzaminu

ania8998 napisał:

było też pytanie o Komitet ds. Likwidacji Dyskryminacji Rasowej, ja zaznaczyłam, że powszechny dokument przyjęty na forum ONZ...  tak faktycznie też było ale nie była to konwencja? bo ja  ja zaznaczyłam w odpowiedzi, ze to dokument regionalny o charakterze szczególnym ten szczególny charakter mnie przekonał ale też nie jestem przekonana czy to dobrze, znając życie pewnie nie   a ktoś z was pamięta jedno było coś o moralności czy o czymś takim, trzeba było zaznaczyć kto wyznawał taki pogląd, bo ni żyda ni greka to wiedziałam, że św Paweł a te drugie, którego treści pytania dobrze nie pamiętam to strzeliłam ze Immanuel Kant

nie może być to dokument regionalny, bo był przyjęty na forum ONZ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plklej do luster